Statystyki User Generated Content (UGC)

2 min read

LinkedInTwitterFacebookEmailCopy Link
Statystyki User Generated Content (UGC)

Intuicja podpowiada, że User Generated Content (UGC), jako treści o mniej oszlifowanym wyglądzie, będą budziły odmienne reakcje wśród ludzi, którzy mają z nimi styczność. Niewiele wiemy jednak, jak dokładnie różnią się one od reakcji na treści tworzone przez profesjonalistów. 

W Flowbox, zajmujemy się tym, by lepiej zrozumieć User Generated Content oraz to, z jakich korzyści mogą czerpać firmy, które zdecydują się na wykorzystanie tego konceptu w sprzedaży online. Gromadzimy liczne dane ze zdjęć, publikowanych na Instagramie, które następnie używane są przez firmy w celu ułatwienia sprzedaży produktów widocznych na zdjęciach. 

Jako że gromadzimy obrazy tworzone zarówno przez użytkowników, jak i profesjonalistów,  postanowiliśmy wykorzystać te dane aby porównać UGC do treści profesjonalnych, w kontekście sprzedaży online.

Zgromadziliśmy statystyki od 18 najlepiej prosperujących firm korzystających obecnie z platformy Flowbox. Wszystkie z nich posiadają platformę Flowbox zintegrowaną ze stronami indywidualnych produktów, dzięki czemu klienci mogą obejrzeć zdjęcia produktów, które pierwotnie zostały opublikowane na Instagramie.

Następnie, dla każdej z firm, użyliśmy narzędzia “Najlepsze Zdjęcia” (“Top Photos”), by zidentyfikować 20 najbardziej skutecznych zdjęć, bazując na oszacowanych przychodach wygenerowanych w sieci. Uzyskaliśmy zbiór 343 zdjęć, których użyliśmy do naszej analizy. 

Jednym z głównych parametrów, które mierzymy dla wszystkich zdjęć używanych przez naszych klientów online, jest wskaźnik konwersji – w ilu przypadkach, klient miał bezpośredni kontakt ze zdjęciem, a następnie przeszedł do dokonania zakupu produktu widocznego na danym zdjęciu.

Jest to dobry wyznacznik, ponieważ pozwala on zrozumieć, jak skutecznie każdy z obrazów zachęca do kliknięcia przycisku “Kup” i przejścia do zakupu produktu. A więc wskaźnik konwersji jest miarodajnym sposobem by porównać UGC z treściami tworzonymi przez profesjonalistów. 

User Generated Content vs Professional Content

Statystyki UGC: Wyniki badań

Wykonaliśmy analizę, zestawiając wskaźniki konwersji treści tworzonych profesjonalnie i treści tworzonych przez użytkowników. Wyniki są oszałamiające! Odkryliśmy, że UGC jest 5 razy bardziej skuteczne w tworzeniu konwersji, w porównaniu do treści tworzonych przez profesjonalistów. Obrazy tworzone przez użytkowników osiągają średnią konwersję 85.09  podczas gdy te, tworzone przez profesjonalistów, tylko 17.19.

Odkryliśmy że UGC jest 5 razy bardziej skuteczne w tworzeniu konwersji niż treści tworzone przez profesjonalistów

Co najważniejsze, różnice te są istotne statystycznie (P=0.0015, DF= 196, t=-3.229), co oznacza, że możemy być w 95% pewni, że te wyniki są prawdziwe. 

Numery mówią same za siebie, UGC działa!

Oczywiście, to nie jest zupełnie zaskakujące. Istnieje coraz więcej dowodów na to, że treści tworzone przez użytkowników, budują u klienta większe poczucie zaufania, co pozwala przełamać niektóre bariery w procesie zakupów internetowych. To właśnie te statystyki pozwalają lepiej zrozumieć i docenić wartość UGC.